Tytuł filmu:„Strachy” (odc.4)

Reżyser: Stanisław Lenartowicz

Rok produkcji:1979

Główni aktorzy:
Izabela Trojanowska
Krzysztof Chamiec
Mieczysław Hryniewicz

Muzyka:
Jerzy Maksymiuk
Włodzimierz Plaskota (muzyka sceniczna)

Montaż:Krystyna Komosińska

Studio:Studio Filmowe Iluzjon

Opis scen w filmie:

Aktorzy grający w Kłodzku:
Izabela Trojanowska-Teresa Sikorzanka
Krzysztof Chamiec-Zygmunt Modecki
Witold Skaruch-Fensterglass, dyrektor teatru
Zdzisław Ćwioro-Choreograf Frączek

Miejsce akcji: w filmie sala widowiskowa obecnego Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji jest sceną warszawskiego teatru „Złota Kurtyna”, gdzie rozgrywają się wszystkie opisane niżej sceny.

Czas w filmie: XX-lecie międzywojenne

13:06 do 18:31
Próba Frączka z Łabędzką zostaje przerwana upadkiem Łabędzkiej z powodu problemów z kręgosłupem. Następnie zaczyna się kolejna próba, w której uczestniczy większość zespołu teatralnego "Złotej Kurtyny", jednak aktorki odmawiają udziału, gdyż są pod wpływem alkoholu.

20:37 do 21:55
Próba Frączka z Teresą, która zastępuje Łabędzką. Kilka kobiet wchodzi na widownię i zaczyna wyśmiewać Teresę, która po chwili upada. Zdenerwowany Frączek wygania kobiety z widowni, a następnie, schodząc ze sceny, odsyła Teresę.

28:03 do 29:16
Końcowy fragment występu przed publicznością.

35:01 do 39:42
Kolejna próba Frączka z Teresą. Frączek jest zły, że Teresa nie robi żadnych postępów, co chwilę przerywa występ i wytyka dziewczynie błędy. W końcu opuszcza scenę. Wchodzi Zygmunt i próbuje pocieszyć Teresę, mówiąc jej, że tancerka powinna być zwinna jak byk, a lekka jak motyl. Modecki wychodzi, scena jest dekorowana i po chwili wchodzi dyrektor teatru. Teresa zaczyna mu wypominać, że przez niego jej przyjaciółka popełniła samobójstwo. Fensterglass nie chce tego słuchać i wychodzi. Teresa wybiega za nim, ciągle go obrażając.

43:47 do 46:45
Próba finału. Wchodzą Frączek i Fensterglass, kłócąc się o niedopracowane szczegóły występu. Po chwili zaczyna się próba. Gdy dyrektor spostrzega Teresę, wyrzuca ją. Frączek przerywa próbę i zaczyna kłócić się z dyrektorem teatru. Po chwili odwołuje próbę i zamierza wyjść, jednak Fensterglass zaczyna go przepraszać i przywraca Teresę pod warunkiem kontynuowania próby.

49:25 do 55:30
Premierowy występ.

1:03:39 do 1:05:30
Kolejny występ. Zygmunt dostrzega, że Teresa bierze w nim udział, mimo iż dowiedziała się, że jest w ciąży. Teresa schodzi ze sceny podekscytowana i chce porozmawiać z Modeckim, ten jednak jest tak zły, że nie odpowiada jej ani słowem.

1:07:27 do 1:11:38
Dalszy ciąg występu. Modecki ciągle ignoruje Teresę, aż ta zaczyna go przepraszać, wyznaje mu miłość i mówi, że chce mieć z nim dziecko. Po chwili kochankowie się godzą.

Informacje o filmie oraz opisy scen zgromadził i opracował: Dominik Tracz

Informacje dodatkowe:

Więcej informacji o serialu można znaleźć na stronie Filmpolski.pl