Aktualności


Nasz projekt "Kłodzko w kadrze" bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Projekt z klasą". Mamy spore szanse wygrać środki pozwalające na zrealizowanie kolejnych zadań w projekcie, ale potrzebujemy poparcia - Waszych głosów. Głosowanie jest darmowe i nie zabiera wiele czasu. Można oddać jeden głos dziennie do 15 kwietnia 2014. Głosować można po wypełnieniu formularza na tej stronie. Zapraszamy wszystkich do głosowania na nas, a za oddane głosy z góry dziękujemy.

Podczas "Drzwi Otwartych" w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości (28.02.2014) w sali 410 była prezentowana wystawa dotycząca projektów realizowanych w szkole od 2008 roku. Jesteśmy dumni, że nasz projekt został tam również szeroko przedstawiony. Informacje o projekcie "Kłodzko w kadrze" umieszczono również w gablocie znajdującej się przy wejściu do szkoły. Polecamy!

Ostatnie ze spotkań wyjazdowych odbyło się 21 lutego w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Również to spotkanie przyciągnęło sporo zainteresowanych osób. Zdjęcie ze spotkania niedługo bedą w naszej galerii.

Kolejne spotkanie wyjazdowe odbyło sie w Wojciechowicach w piątek 14 lutego. Pomimo daty (walentynki) spotkanie cieszyło się dużą frekwencją dzięki czemu mogliśmy bez przeszkód podzielić się swoimi doświadczeniami. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.


W czwartek 13 lutego w Sali Widowiskowej KCKSiR odbyło się kolejne spotkanie podsumowujące. Swoją obecnością zaszczycił nas reżyser filmu "Legenda" pan Mariusz Pujszo, który oficjalnie odsłonił pierwszą z tablic upamiętniających filmy kręcone w Kłodzku. Tym samym uroczyście otworzył zaprojektowaną przez nas trasę turystyczno-filmograficzną w Kłodzku. Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.


Za nami pierwsze spotkanie wyjazdowe, które odbyło się w Jaszkowej Górnej w piątek 7 lutego. Podczas spotkania mogliśmy przedstawić swoje działania mieszkańcom wsi. Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.


28 stycznia w sali "Wielki Kleszcz" na Twierdzy Kłodzkiej odbyła się konferencja podsumowująca nasz projekt, który powoli zbliża się ku końcowi. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele lokalnych mediów, m.in. Telewizja Kłodzka, na jej stronie można zobaczyć relację z konferencji. Zdjęcia z konferencji można zobaczyć tutaj


Zbliża się konferencja podsumowjąca projekt. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Plakat informujący o konferencji można zobaczyć tutaj

We wtorek 17 grudnia nasza grupa wraz z opiekunem udała się na plan kręconego w Kłodzku filmu pt."Já, Olga Hepnarová". Na miejscu mogliśmy obserwować jak pracochłonym zajęciem jest tworzenie filmu i jakiego poświęcenia ze strony aktorów wymaga. Wiemy że praca przy kręceniu filmu nie jest tak prosta jak nam się wcześniej wydawało.


Uwaga Konkurs!

Plakat konkursowy można zobaczyć tutaj

Jedna z uczestniczek projektu udzieliła wywiadu do Telewizji Kłodzkiej, w którym opowiada o działaniu naszego projektu oraz o organizowanym przez nas konkursie. Wywiad można obejrzeć tutaj.


Wycieczka do studia filmowego (oddział TVP) we Wrocławiu, która odbyła się 28 października, pozwoliła nam na zobaczenie telewizji "od kuchni". Wiemy już jak wiele wysiłku wymaga stworzenie krótkiego programu telewizyjnego, nie mówiąc już nawet o tym ile czasu i pracy potrzeba aby stworzyć prawdziwy film. Zdjęcia z wyjazdu można znaleźć w galerii.


Mieliśmy kolejną okazję do sprawdzenia naszych umiejętności i wiedzy zdobytej podczas warsztatów fotograficznych. Kolejne zajęcia terenowe w Kłodzku (23.09.2013) pozwoliły nam sfotografować zlokalizowane wcześniej przez nas miejsca, w których były kręcone filmy fabularne.


Podczas zajęć terenowych które odbyły sie w Kłodzku 16.09.2013 roku, udało nam się zlokalizować wszystkie miejsca w których były kręcone filmy fabularne w Kłodzku. Zdjęcia z zajęć terenowych będą wkrótce dostępne w naszej galerii.


W dniach 24 i 25 września 2013 roku odbyły się zajęcia terenowe w Karłowie. W trakcie zajęć uczestnicy projektu mogli wykorzystać w praktyce umiejętności zdobyte w trakcie wcześniej przeprowadzonych warsztatów fotograficznych. Przetestowaliśmy również niedawno przez nas zakupiony aparat fotograficzny. Wykonane przez nas zdjęcia mozna zobaczyć tutaj


W ramach projektu we wtorek (17.09.2013r) odbyły się warsztaty fotograficzne. Warsztaty dla uczestników projektu poprowadził pan Piotr Bodzek. Zapoznaliśmy się z podstawami fotografii a także dowiedzieliśmy się jakie błedy są najczęściej popełniane przy robieniu zdjęć. Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne tutaj


Dnia 13.09.2013 w ramach projektu odbyło się szkolenie z zasad bezpieczeństwa dla uczestników. Zdjęcia ze szkolenia są już dostępne w naszej galerii